Tego jeszcze nie było. 3 rodzaje kiełkownic dostępne w sklepie kielki.net!

Zacznijmy od totalnej nowości, czyli „Lnianego woreczka do kiełkowania„. Rozwiązanie to polecamy z kilku powodów. Praktycznie cały woreczek został wykonany z materiałów naturalnych. Uszyliśmy go z polskiego lnu, lnianymi nićmi. Jako sznurek do zawiązywania użyliśmy niechlorowanych włókien rafii. Jedyne co jest nienaturalne, to nasza firmowa wszywka. Niestety nie dało się jej zrobić lepiej :)

Co ważne woreczki zostały uszyte w Polsce, przez przesympatyczną starszą Panią. Nie zlecaliśmy produkcji Tajom, Chińczykom, ani biedakom z Indii. Jest to w 100% polski produkt, z polskich surowców (poza nićmi, które musieliśmy kupić w Czechach).

Ponieważ każdy woreczek jest wykrawany ręcznie i zszywany na wiekowej maszynie, nie ma dwóch takich samych sztuk. Z jednej strony to wada, ale.. Myślę, że zgodzicie się z nami, że lepiej, aby takie przedmioty wykonywał ktoś, kto czerpie z tego radość, a przy tym daje nam wszystkim pewność w jakich warunkach towar powstał.

W naszym sklepie, w opisie woreczka znajdziecie jakie kiełki najlepiej rosną przy tym typie uprawy. Do woreczka dołączamy również drukowaną instrukcję jak z niego korzystać. Dla osób, które chcą zostać ‚woreczkowymi profesjonalistami’ polecamy książkę Stevego Meyerowitza – „Kiełki, Cudowny pokarm„, w której bardzo szczegółowo opisał jakie triki można zastosować przy uprawach w woreczkach lnianych.


Kolejną kiełkownicą, którą można kupić w naszym sklepie, jest popularna „Wanienka„. Mieliśmy spore problemy z jej zdobyciem, wszystko jednak wskazuje na to, że zawirowania wokół dostaw się skończyły i kiełkownice te będą dostępne stale w sprzedaży.


Ostatnim rodzajem kiełkownic, które oferujemy w naszym sklepie są popularne Bionatury, czyli trzypoziomowe, okrągłe kiełkownice. Nie jest to nasz ulubiony sposób kiełkowania, jednak jedno co trzeba tym kiełkownicom przyznać to to, że kiełki rzodkiewki i koniczyny wychodzą na niej pyszne.

Dodaj komentarz