Kiełkownice

Nie raz pytano nas o dobre metody kiełkowania. Klienci wciąż domagali się kiełkowników, mimo, że taki domowy słoik jest naprawdę fajną metodą. My jako sklep niechętnie wprowadziliśmy kiełkowniki Bionatury (dlaczego niechętnie) no, ale klient nasz Pan i skoro chciał, to niewiele wyboru nam zostało. Myśmy chcieli inną do sprzedaży wprowadzić, ale jak na złość nie można było nigdzie dostać (na zdjęciach z uprawy koniczyny).

 

Efektem mamy w sprzedaży Bionatury, ale po poszukiwaniach udało się również znaleźć Vilmoriny, czyli ów wyczekiwane tacki. Są doskonałe dla wszystkich drobnoziarnistych kiełków ale osobiście ciecierzycę też na nich kiełkowałam i rośnie ślicznie. No ale i tu mamy pewne „ale”. Vilmorin kiełkowniki ma znakomite, ale niestety mamy pewne zastrzeżenia co do nasion. Tak wiec dokonując zakupu bierzmy to pod uwagę. No ale warto, bo aktualnie lepszych kiełkowników na rynku nie ma.

 

Zestaw do domowego kiełkowania: tacka Vilmorina + woreczek na strączki i mamy komplet zdrowych pyszności z własnej uprawy. I jeśli ktokolwiek by mnie pytał co polecam, to właśnie macie odpowiedź. Jak na razie lepszego zestawu nie wymyślono. No ale to moje osobiste zdanie.

Dodaj komentarz